Nowa wersja Comarch ERP XL 2024.1

Szanowni Państwo! 

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu Comarch ERP XL w wersji 2024.1. Dodano ponad 100 nowych funkcji w różnych obszarach biznesowych.

Mimo przełożenia terminu obowiązku przekazywania dokumentów za pośrednictwem KSeF, cały czas są wprowadzane prace mające na celu automatyzację różnych scenariuszy biznesowych. Na kilkudziesięciu stronach dokumentu o zmianach w wersji opisano sposoby pracy z zaliczkami, zamówieniami, spinaczami dokumentów czy wykorzystaniem kanału EDI.

Szczególną uwagę chcemy zwrócić na możliwość wykorzystania 5 torów amortyzacji dla środków trwałych oraz zwiększoną precyzję przy definiowaniu kursów walut obcych aż do 10 miejsc po przecinku.

Znacząco większą elastyczność można osiągnąć na dokumentach Paczek (PC), gdzie za pomocą parametrów w konfiguracji można decydować o sposobie powiązania zarówno całych dokumentów jak i poszczególnych pozycji. Dzięki Comarch Shipping mamy zapewnioną automatyczną komunikację z systemami kurierów i przewoźników, zaś z poziomu Comarch ERP XL także możliwość pobrania i wydruku etykiety przewozowej. Przypominamy, że każdy z Państwa może uruchomić darmową wersję Comarch Shipping i korzystać z usług kurierskich za pośrednictwem platformy Apaczka.

Dodano kolejne wydruki w formacie sPrint i intensywnie rozwijamy naszego inteligentnego asystenta AI – ChatERP.

W ramach współpracy z Comarch e-Sklep są wysyłane m.in. informacje o statusach płatności oraz dodatkowe kody EAN towarów.

Planowanie produkcji można realizować w Comarch APS, a utworzony w ten sposób harmonogram może być następnie przesłany do Comarch ERP XL na zlecenia produkcyjne. Dodatkowo w samej produkcji dodano możliwość wskazania na zleceniu produkcyjnym konkretnych zasobów, które powinny być uwzględnione w planowaniu oraz przewidujemy nowe opcje w zakresie przeplanowania zleceń. Udostępniliśmy zupełnie przebudowaną wizualnie i technologicznie nową wersję Comarch MES.

Przypominamy, że do lepszej obsługi oraz usprawnienia procesów faktoringu i windykacji można wykorzystać współpracę Comarch ERP XL z platformą finansową Comarch Apfino.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w dokumencie o zmianach wprowadzonych w nowej wersji

Konsulting

System do obsługi handlu i dystrybucji ImB2B integrujemy z systemami księgowymi i ERP – mamy doświadczenie w integracji z systemami Comarch, Enova, SAP, Trawers, Symfonia. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wykonać większość indywidualnych integracji. ImB2B jest wykonany w w technologii RWD i dostępny na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Wsparcie IT dla biznesu

Firma WEDOIT Sp. z o.o. od 2003 roku zajmuje się profesjonalną obsługą informatyczną i outsourcingiem na terenie całego kraju.

Wdrożenia systemów ERP

System do obsługi handlu i dystrybucji ImB2B integrujemy z systemami księgowymi i ERP – mamy doświadczenie w integracji z systemami Comarch, Enova, SAP, Trawers, Symfonia.