Nowa wersja enova365 o numerze 2404.1.3

W związku z pojawieniem się przepisów prawa, które dotyczą zmian w deklaracjach VAT z obszaru Księgowość. Wydana została nowa wersja, by zaopatrzyć te zmiany, oraz część nowości dla modułów: Kadry Płace, Sprzedaż i CRM, Handel i Magazyn, Finanse i Księgowość oraz Produkcja. Wersja oznaczona numerem 2404.1.3 i wymaga konwersji bazy danych.Najważniejsze zmiany w wersji to:Dotyczące przepisów w module Księgowość:
-Procedury OSS i IOSS W związku z publikacją w dniu 14.05.2024 r. w Centralnym Repozytorium Wzorów Elektronicznych nowej wersji struktury XML eDeklaracji VIU-DO (2), dla podatników rozliczających podatek vat w procedurze unijnej (OSS), zaktualizowano strukturę eDeklaracji.
-Procedury OSS i IOSS W związku z publikacją w dniu 14.05.2024 r. w Centralnym Repozytorium Wzorów Elektronicznych nowej wersji struktury XML eDeklaracji VII-DO (2) dla podatników rozliczających podatek vat w procedurze unijnej (IOSS), zaktualizowana została struktura eDeklaracji
.Nowe funkcjonalności:
W module Kadry Płace:
-Import z PUE Rozszerzona funkcjonalność automatycznego importu nieobecności z PUE. W przypadku importu nieobecności "Zwolnienie opieka (ZUS)" algorytm sprawdzi, czy na pierwszy dzień importowanej nieobecności wprowadzony został w kartotece pracownika urlop wypoczynkowy.
-Import z PUE Obsłużono import z PUE nieobecności o statusie "Skorygowane".
-Import z PUE Obsłużono import z PUE nieobecności o statusie "Anulowane".
-Import z PUE Obsłużono następującą kolejność weryfikacji statusów podczas importu nieobecności z PUE: wystawione, wsteczne do wyjaśnienia, wstecznie uzasadnione, wsteczne nieuzasadnione, skorygowane, anulowane.
-Nieobecności obsłużono możliwość wnioskowania oraz rozliczenia urlopu kombatanckiego.
W module Handel:
-Dokumenty handlowe Umożliwiono dodawanie opisu analitycznego na poziomie nagłówka dokumentu handlowego.
-Zamówienia i oferty Wprowadzono obsługę zamienników, gdy faktury oraz dokumenty magazynowe powstają z zamówień odbiorców.
-Opłata cukrowa W wyniku konsultacji urzędowych zmieniono wyliczenia w polach P17 i P19 na deklaracji CUK-1.
W module Produkcja:
-Meldunki Zaimplementowano funkcjonalność rozliczenia wyrobu gotowego przy składaniu meldunku produkcyjnego.
-Meldunki dodano nowy widok "Koszty meldunków" w drzewku "Rejestracja produkcji", w którym można porównać koszty planowane i rzeczywiste.
-Zlecenia produkcyjne Dodano  widok dokumentów powiązanych dla zleceń, operacji, meldunków produkcyjnych.Zlecenia produkcyjne Dodano zakładkę "Meldunki" z podglądem złożonych meldunków produkcyjnych w kontekście danej operacji czy zlecenia produkcyjnego.

Warto również zwrócić uwagę na nowości w module Projekty i Budżety, gdzie m.in. do okresów budżetowych dodano możliwość sterowania dozwolonymi okresami na jakie można nanosić plany i realizację dla budżetów.

Więcej szczegółów i opisów zmian znajdziecie Państwo w ulotce do wersji 2404.1.3.Kolejna transza nowości dla systemu enova365 zostanie opublikowana w wersji 2406.0.0, w dniu 28.06.2024.

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Konsulting

System do obsługi handlu i dystrybucji ImB2B integrujemy z systemami księgowymi i ERP – mamy doświadczenie w integracji z systemami Comarch, Enova, SAP, Trawers, Symfonia. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wykonać większość indywidualnych integracji. ImB2B jest wykonany w w technologii RWD i dostępny na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Wsparcie IT dla biznesu

Firma WEDOIT Sp. z o.o. od 2003 roku zajmuje się profesjonalną obsługą informatyczną i outsourcingiem na terenie całego kraju.

Wdrożenia systemów ERP

System do obsługi handlu i dystrybucji ImB2B integrujemy z systemami księgowymi i ERP – mamy doświadczenie w integracji z systemami Comarch, Enova, SAP, Trawers, Symfonia.